Partnerzy i Projekty

 

 

 

 

Powitanie Aktualności Aktualności
Aktualności
„Urządzenie terenów zieleni przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kociszewie”
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 20 grudnia 2020 18:46

To nazwa projektu, który zrealizowała Gmina Zelów przy udziale finansowym Powiatu Bełchatowskiego.

W ramach zadania niezagospodarowana część ogrodu szkolnego podzielona została na strefy funkcjonalne: zieloną salę z wiatą ekologiczną i poidełkami dla ptaków, ścieżkę edukacyjną z grami i tablicami o tematyce przyrodniczo – ekologicznej oraz duży trawnik. Wykonano również ścieżki spacerowe, zamontowano zbiorniki na wodę opadową oraz system nawadniający rośliny i trawnik, nasadzono drzewa, krzewy, byliny, a także ustawiono ławki, kosze, stojaki na rowery.

Otoczenie Szkoły zmieniło się w miejsce przyjazne ludziom i przyrodzie. Takie miejsce umożliwi uczniom zdobywanie wiedzy, rozumienie jej, badanie, przeżywanie, a także zabawę w pięknym i pełnym tajemnic zielonym otoczeniu poza klasą szkolną, choć nadal na terenie szkoły.

Taki „zielony ogród” przy szkole to dobre miejsce, gdzie uczniowie mogą bezpiecznie uprawiać sporty, aktywnie uczyć się i z przyjemnością spędzać wolny czas. Jest to również miejsce, które może stać się enklawą przyrody przynosząc korzyść nie tylko uczniom i członkom społeczności szkolnej. Będzie skutecznym i efektywnym narzędziem do absorbowania i redukowania dwutlenku węgla w atmosferze, filtrowaniu zanieczyszczeń powietrza i wody. Przyczyni się więc do poprawy jakości powietrza, estetyki, czy wreszcie umożliwi życie i przemieszczanie się różnym pożytecznym zwierzętom.

 

Za dofinansowanie realizacji zadania „Urządzenie terenów zieleni przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kociszewie” dyrektor i cała społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania władzom Gminy Zelów i Powiatu Bełchatowskiego.

Więcej…
 
Głośne Czytanie Biblii
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 09 listopada 2020 18:11

W ramach VI edycji Głośnego Czytania Biblii w październiku w naszej szkole odbyło się głośne czytanie Pisma Świętego.

W tym roku wiodącą treścią była Księga Jeremiasza.

Starsze klasy naszej szkoły za pomocą nauki zdalnej przybliżyły sobie postać tego proroka i zapoznały się z treścią jego nauki.

Uczniowie klas młodszych z zaciekawieniem wysłuchali fragmentów Biblii, obejrzeli filmy o proroku Jeremiaszu, wykonali prace plastyczne i śpiewali piosenki zachęcające do lektury Pisma Świętego.

 

Więcej…
 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 04 października 2020 23:06

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Głośne czytanie dzieciom stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię, dlatego 29 września wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, włącznie z Punktem Przedszkolnym i Oddziałem Przedszkolnym, we współpracy z Filią Biblioteczną w Kociszewie, świętowali Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Tegoroczna data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

 
Bezpieczny powrót do szkoły
Wpisany przez Administrator   
sobota, 29 sierpnia 2020 22:37

 

 

Więcej…
 
Wyprawka dla zerówki
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 sierpnia 2020 23:36

Wyprawka dla oddziału przedszkolnego

rok szkolny 2020/2021

2 bloki techniczne kolorowe

2 bloki rysunkowe kolorowe

Klej w sztyfcie

Plastelina

Kredki ołówkowe (dobre, trójkątne)

Nożyczki

Ołówek, gumka , pędzel

Strój na gimnastykę (krótkie spodenki, koszulka z krótkim rękawem) w worku              ( podpisane)

Kolorowanka ( podpisana)

Pakiet książek będzie do zakupu w szkole (133 zł.) „Planeta dzieci” WSiP+ diagnoza

Proszę przynieść karteczkę z danymi: imię i nazwisko, numer telefonu, wzrost dziecka, forma docierania do szkoły (autobus, własny transport).

Proszę również oto by:

Rodzice/prawni opiekunowie zobowiązani są do prowadzenia i przestrzegania zasad higieny i profilaktyki, w tym w szczególności:

  1. Rodzice/prawni opiekunowie powinni zwracać uwagę dziecku na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Sami także powinni je stosować, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu;
  2. Rodzice /prawni opiekunowie powinni zaopatrzyć dziecko, jeśli ukończyło 4. rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki
  3. Rodzice,/opiekunowie muszą zabezpieczyć się w środki ochrony osobistej zarówno podczas przyprowadzania/odbierania dziecka ze szkoły, jak również przebywania w budynku szkoły (maseczki zakrywające usta i nos, rękawice ochronne).
  1. Rodzice/ prawni opiekunowie powinni przypominać dziecku podstawowe zasady higieny: niepodawanie ręki na powitanie, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, zasłanianie ust i nosa przy kichaniu, kaszlu;

DO ZOBACZENIA

Katarzyna Rogaczewska

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 74

Egzamin Ósmoklasisty

Rada Rodziców

Zamówienia Publiczne

BIP
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.