Powitanie Aktualności Aktualności
Aktualności
Próbny Egzamin
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 03 grudnia 2019 23:47

Dzisiaj o godzinie 9.00 Ósmoklasiści rozpoczęli Egzaminy Próbne. Jest to próba generalna przed kwietniowymi egzaminami końcowymi. Jest to sprawdzian wiedzy z całych ośmiu klas, jak również zapoznanie się z przebiegiem i organizacją samego egzaminu.

Dzisiaj odbył się egzamin z języka polskiego, jutro z matematyki, w czwartek z języka angielskiego.

Życzymy powodzenia i połamania długopisów.

 
"Mamo, Tato - stwórz ze mną misia".
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 01 grudnia 2019 23:15

W dniu 28 listopada w Szkole Podstawowej w Kociszewie odbyło się podsumowanie II Gminnego Konkursu Plastyczno – Technicznego – Mamo, tato – stwórz ze mną misia!. Wpłynęło ponad 60 prac płaskich i przestrzennych przedstawiających sylwetkę misia, autorstwa uczniów ze szkół i przedszkoli z terenu Gminy Zelów. Konkurs odbył się w 3 kategoriach wiekowych: I kategoria – dzieci w wieku 4 i 5 lat, II kategoria – 6 i 7 lat i najstarsza kategoria wiekowa – 8 i 9 lat. Przyznano łącznie 7 pierwszych miejsc, 8 drugich miejsc, 10 trzecich miejsc oraz 23 wyróżnienia. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom za udział. Przyznano również Nagrodę Specjalną Konkursu dla Bianki Malinowskiej ze Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie za niezwykłe zaangażowanie i oryginalny pomysł wykonania Misia Uszatka. Została ona uhonorowana nagrodą w postaci pluszowego misia ufundowanego przez Burmistrza Zelowa – Pana Tomasza Jachymka. Pozostałe nagrody zostały przekazane przez Dyrektor Szkoły Panią Marzennę Tokarczyk – pluszowe misie, Radę Rodziców oraz Pana Andrzeja Kaliskiego, właściciela sklepu Indeks w Zelowie. Podczas podsumowania odbyły się również małe konkursy: układanie puzzli przedstawiających bajki oraz odgadywanie fragmentów baśni czytanych przez panią Anię Anglart – Pracownika Filii Bibliotecznej w Kociszewie. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Organizatorzy dziękują wszystkich uczestnikom za zainteresowanie i udział w konkursie.

Więcej…
 
Pasowanie na przedszkolaka
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 01 grudnia 2019 22:29

26 listopada w naszej szkole odbyło Pasowania na Przedszkolaka dzieci z Punktu Przedszkolnego. W uroczystości uczestniczyła Zastępca Burmistrza Zelowa Pani Anetta Mądry, Pani Anna Anglart Pracownik Filii Bibliotecznej, Z-ca Dyrektora Szkoły Pan Jacek Malinowski, przedstawiciel Rady Rodziców pani Alicja Łuczak - Krzesińska, rodzice, nauczyciele i uczniowie szkoły. Uroczystość rozpoczęły występy artystyczne dzieci. Dla większości małych artystów był to pierwszy występ przed zgromadzoną publicznością. Maluszki przywitały wszystkich zgromadzonych piosenką "Hello, how are you!" Dzieci wykazały się sprawnością recytowania z pamięci, śpiewania, tańczenia oraz odpowiadały na kilka pytań, z którymi poradziły sobie znakomicie. Nie tylko dzieci wykazywały się znajomością wiedzy - odpytani zostali także rodzice - mamusie i tatusiowie. Zwieńczeniem imprezy było dotknięcie przez Pana Dyrektora ramienia każdego dziecka kredką oraz słowa: ”Pasuję Cię na przedszkolaka”. Wręczone zostały drobne upominki oraz dyplomy, które pozostaną wspaniałą pamiątką z uroczystości. Dzieci otrzymały także upominki od zaproszonych gości, samorządu uczniowskiego oraz od dzieci i rodziców z Oddziały Przedszkolnego. Pasowanie było niesamowitym przeżyciem nie tylko dla maluchów, lecz również dla ich przepełnionych dumą rodziców. Uśmiechy na twarzach dzieci mówią same za siebie.

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Wpisany przez Administrator   
środa, 20 listopada 2019 15:33

20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, związany z przypadającą w tym roku 30. rocznicą uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

W ramach obchodów uczniowie ósmej klasy naszej szkoły wraz z p. Małgorzatą Kędziak przygotowali apel związany z Prawami Dziecka. Była to okazja, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa, ale też i obowiązki. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem piosenki „Mam prawo żyć”.

Podjęte działania miały na celu upowszechnianie praw najmłodszych, uznanie ich podmiotowości oraz przypomnienie, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

 
Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 listopada 2019 23:22

12 listopada uczniowie klas siódmej i ósmej w ciekawym montażu słowno-muzycznym przedstawili losy narodu polskiego: kolejne rozbiory, zrywy niepodległościowe, wybuch I wojny światowej, nadzieje Polaków na odzyskanie wolności, wreszcie powrót na mapę Europy jako niepodległy, suwerenny kraj. Podczas akademii uczniowie zaprezentowali dwa występy taneczne: zachwycający taniec z biało-czerwonymi szarfami w wykonaniu członków koła tanecznego oraz polonez w wykonaniu uczniów klasy pierwszej.
Uroczystość zakończyła się wręczeniem nagród laureatom szkolnych i gminnych konkursów.

Akademię przygotowała pani Małgorzata Kędziak, tańce pani Agnieszka Młynarczyk a dekorację pani Dorota Telążka i pani Małgorzata Słomczyńska.

Link do filmu na Youtube "Taniec z szarfami"- https://youtu.be/PBskKAhJhyQ

Link do filmu na Youtube  "Polonez" https://youtu.be/uZebn8nrWgA

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 70

Zamówienia Publiczne

Rada Rodziców
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.