Powitanie Aktualności Aktualności Nasi na uniwersytecie !!!
Nasi na uniwersytecie !!!
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 03 czerwca 2012 15:37

W końcowych dniach maja dwudziestu uczniów szkoły w Kociszewie uczestniczyło w zajęciach Uniwersytetu Dziecięcego jaki prowadzi dla uczniów w wieku 10-12 lat Politechnika Łódzka.

Dzieci miały okazję poczuć się prawdziwymi studentami ponieważ zajęcia prowadzone były w salach wykładowych Politechniki Łódzkiej przez pracowników naukowych i przez studentów wolontriuszy.

 

Uczniowie brali udział w zajeciach:

Akustyki -  "Cicho, ciszej, najciszej..." Zajęcia prowadził dr inż. Jarosław Błaszczak, a drugie zajęcia to była  "Fizyka fantazji" które poprowadzili studenci Koła Naukowego Fizyków PŁ "Kot Schroedingera", na terenie kampusu B, Instytutu Maszyn Przepływowych.
Kolejne wykłady i ćwiczenia to Chemia pn. "Laboratorium młodego chemika". Zajęcia poprowadzili dr inż. Aneta Węglińska oraz dr inż. Aleksandra Pawlaczyk oraz robotyka: "Czy robot może być artystą?", które  poprowadzili dr inż. Agnieszka Kobierska oraz mgr inż. Paweł Żak. Zajęcia te odbywały się na terenie kampusu A Politechniki Łódzkiej.

Uczniowie mieli szansę przenieść się w czasie i dotknąć swojej przyszłości która mamy nadzieję nastąpi kiedy zostaną studentmi wyższych uczelni. Udło in się przejść bezboleśnie ponad dwoma szczeblami edukacji, ponad gimnazjum i liceum. Może udział w tych zajęciach poszerzy nie tylko umiejętności i wiedzę dzieci ale i wpłynie na podniesienie poziomu mowywacji i aspiracji od których zależą osiągnięcia życiowe. Zajęcia odbywały się w ramach projektu edukacji ekologicznej Pejzaż Zelowski 2012.

Zapraszamy do GLERII FOTO http://kociszew.pl/portal/wigilia-2009/category/62-uniwersytet20121

 

Rada Rodziców

Zamówienia Publiczne

BIP
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.