Partnerzy i Projekty

 

 

 

 

Powitanie Aktualności Aktualności „Urządzenie terenów zieleni przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kociszewie”
„Urządzenie terenów zieleni przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kociszewie”
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 20 grudnia 2020 18:46

To nazwa projektu, który zrealizowała Gmina Zelów przy udziale finansowym Powiatu Bełchatowskiego.

W ramach zadania niezagospodarowana część ogrodu szkolnego podzielona została na strefy funkcjonalne: zieloną salę z wiatą ekologiczną i poidełkami dla ptaków, ścieżkę edukacyjną z grami i tablicami o tematyce przyrodniczo – ekologicznej oraz duży trawnik. Wykonano również ścieżki spacerowe, zamontowano zbiorniki na wodę opadową oraz system nawadniający rośliny i trawnik, nasadzono drzewa, krzewy, byliny, a także ustawiono ławki, kosze, stojaki na rowery.

Otoczenie Szkoły zmieniło się w miejsce przyjazne ludziom i przyrodzie. Takie miejsce umożliwi uczniom zdobywanie wiedzy, rozumienie jej, badanie, przeżywanie, a także zabawę w pięknym i pełnym tajemnic zielonym otoczeniu poza klasą szkolną, choć nadal na terenie szkoły.

Taki „zielony ogród” przy szkole to dobre miejsce, gdzie uczniowie mogą bezpiecznie uprawiać sporty, aktywnie uczyć się i z przyjemnością spędzać wolny czas. Jest to również miejsce, które może stać się enklawą przyrody przynosząc korzyść nie tylko uczniom i członkom społeczności szkolnej. Będzie skutecznym i efektywnym narzędziem do absorbowania i redukowania dwutlenku węgla w atmosferze, filtrowaniu zanieczyszczeń powietrza i wody. Przyczyni się więc do poprawy jakości powietrza, estetyki, czy wreszcie umożliwi życie i przemieszczanie się różnym pożytecznym zwierzętom.

 

Za dofinansowanie realizacji zadania „Urządzenie terenów zieleni przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kociszewie” dyrektor i cała społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania władzom Gminy Zelów i Powiatu Bełchatowskiego.

 

Egzamin Ósmoklasisty

Rada Rodziców

Zamówienia Publiczne

BIP
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.