Powitanie Aktualności
Aktualności
Konkurs na karmnik dla ptaków
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 stycznia 2020 09:56

W ramach projektu "Ekopracownia pod chmurką"ogłaszamy konkurs na karmnik dla ptaków.

Regulamin

 
Wigilia Szkolna 2019
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 grudnia 2019 00:09

W dniu 19 grudnia 2019 r. spotkaliśmy się na tradycyjnej Szkolnej Wigilii. Byli wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście, między innymi zastępca Burmistrza p. Anetta Mądry, zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej p. Joanna Chrzanowska,  Kierownik Referatu Oświaty p. Elżbieta Pajewska, ks. Mirosław Wujek, p. dyrektor Marek Myroniuk oraz wielu innych wspaniałych gości.

Wigilia rozpoczęła się przeczytania Ewangelii i podzielenia się opłatkiem. Następnym punktem uroczystości była część artystyczna złożona ze wspaniałego występu tanecznego, jasełek oraz występu chóru szkolnego, który zaśpiewał piękne kolędy i pastorałki.

Wspólna wieczerza to również tradycja naszych wspólnych spotkań. Potrawy przygotowane przez Radę Rodziców były pyszne.

Na koniec wręczono nagrody w konkursach związanych z Bożym Narodzeniem oraz rozdaniem tradycyjnych paczek ufundowanych przez Towarzystwo Szkolne Kociszew.

Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do przygotowania naszej Szkolnej Wigilii składamy serdeczne podziękowania.

 

Więcej…
 
Wizyta w Straży Pożarnej Kociszew
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 12 grudnia 2019 16:19

12 grudnia 2019 roku klasa IV i V złożyła wizytę w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kociszewie. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia dwóch samochodów bojowych z pełnym wyposażeniem. Każdy  mógł bezpośrednio dotknąć urządzeń  i sprzętu pożarniczego. Na koniec strażacy wręczyli smaczne upominki. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

 

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 grudnia 2019 13:50

10 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z nauczycielami zorganizowali apel na temat praw człowieka.

Przypomnieli, że każdy z nas ma prawo do wolności wypowiedzi oraz prawo do podejmowania decyzji, które mają wpływ na nasze życie. Wszyscy mamy prawo do życia wolnym od wszelkich form dyskryminacji. Mamy prawo do edukacji, opieki zdrowotnej, korzystania z możliwości ekonomicznych oraz do godnych warunków życia. Mamy prawo do prywatności i sprawiedliwości. Te prawa dotyczą każdego z nas i możemy cieszyć się nimi każdego dnia.

Podczas apelu uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, łącznie z przedszkolakami, zaprezentowali plakaty, wiersze i hasła przedstawiające najważniejsze artykuły zapisane w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, omawiane na zajęciach z wychowawcami.

Pamiętajmy, że prawa człowieka są fundamentem wolności, sprawiedliwości i pokoju.

 

Więcej…
 
Mikołajki
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:02

„Mikołajkowe wyjazdy do kina”

 

Uczniowie klas 0-8 o raz przedszkolaki pojechali 5 i 9 grudnia do kina Helios w Bełchatowie na film pt. „Kraina lodu 2”. Wyjazd został zorganizowany z okazji mikołajek.

"Mikołaj w szkole"

6 grudnia to dzień tradycyjnych MIKOŁAJEK. Nasza szkoła też znalazła się na drodze przejazdu Świętego Mikołaja, a nawet trzech.

Pierwszy Mikołaj już o godzinie 8.15 zaczął odwiedziny po klasach częstując cukierkami. Drugi odwiedził przedszkole i punkt przedszkolny.

Gdy emocje jeszcze nie opadły do przedszkola i punktu przedszkolnego przybyli znakomici goście Zastępca Burmistrza pani Anetta Mądry oraz Sekretarz Miasta pan Krzysztof Borowski, przywożąc dzieciom upominki.

Ostatnim punktem Szkolnych Mikołajek był wspólny mikołajkowy taniec.

Link do filmu https://youtu.be/MiD48YzqGG4

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 73

Zamówienia Publiczne

Rada Rodziców
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.