Powitanie Aktualności
Aktualności
Zdrowo jem, więcej wiem. ZIMA
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 08 marca 2020 21:04

W minionym tygodniu „ SIKORECZKI” ( dzieci  z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej ) realizowały etap zimowy ogólnopolskiego projektu: „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”.

Odbyły się zajęcia, podczas których realizowano następujące tematy:

*” Dobre i złe składniki w naszym pożywieniu”- celem było uświadomienie dzieciom, które substancje są szkodliwe, a które niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu;

* „ Pijmy wodę na zdrowie”- przeprowadzono eksperymenty, które dostarczyły wiedzy na temat znaczenia wody dla ludzi , zwierząt i roślin oraz funkcji wody w organizmie ludzkim.

Zorganizowano turniej wiedzy na temat dobrych i złych składników w pożywieniu- wyłoniono ekspertów.

Członkowie zespołu wraz z rodzicami zaprojektowali „WODOLUBKI”,które zachęcają do picia wody i zdobią szkolny hol.

Wykonano gazetkę ścienną na temat walorów zdrowotnych wody. Podczas forum zdrowia przekazano rodzicom porcję wiedzy o zdrowym żywieniu oraz udostępniono ulotkę informującą , w jaki sposób należy czytać etykiety na produktach.

Rodzice własnoręcznie przygotowali soki owocowo- warzywne, odbyła się konsumpcja. Sądzę, że to wydarzenie dzieci zapamiętają na długo,ponieważ było przy tym wiele pozytywnych emocji.

Projekt zakończymy w następnym tygodniu prezentacją przez poszczególne klasy plakatów- banerów zachęcających do picia wody, szkolnym turniejem sportowym: „ AKTYWNIE PO ZDROWIE” oraz przeprowadzeniem eksperymentu o właściwościach wody.

„ SIKORECZKI” wraz z koordynatorem projektu dziękują  za owocną współpracę: rodzicom, pani Małgosi, Panu Jackowi i pani Kasi.

 

CHAPEAU BAS (SZAPO BA)

Więcej…
 
Żołnierze Wyklęci
Wpisany przez Administrator   
środa, 04 marca 2020 00:00

4 marca 2020 roku odbył się uroczysty apel poświęcony "Żołnierzom Wyklętym". Uczniowie klasy VIII przedstawili najwybitniejszych żołnierzy, ich historię i losy. Wykonano okolicznościową gazetkę, a na lekcjach wychowawczych nauczyciele przybliżyli uczniom  te ważne tematy.

 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 25 lutego 2020 19:57

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. W ramach obchodów święta języka polskiego, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI i klasy VII – VIII. Wręczenie nagród zwycięzcom nastąpiło podczas apelu, przygotowanego przez uczennice z klas VII i VIII. Oto laureaci: Kl. I-III I miejsce – Jakub Duraj kl. III II miejsce – Hanna Bednarek kl. III III miejsce- Karina Bocian kl. II Kl. IV- VI I miejsce – Franciszek Długosz kl. V II miejsce – Cezary Klich kl. IV III miejsce – Jakub Pogocki kl. V Kl. VII- VII I miejsce – Natalia Pietryszka – kl. VIII II miejsce – Benita Wartalska kl. VIII III miejsce – Adrian Szmigielski kl. VIII


 

Więcej…
 
Kolęda w szkole.
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 24 lutego 2020 22:42

W dniu 19 lutego 2020 roku do naszej szkoły zawitała Bożenarodzeniowa kolęda. Ks. proboszcz Mirosław Wujek na uroczystym apelu pobłogosławił wszystkim uczniom, nauczycielom  oraz pracownikom szkoły i życzył wszelkiego najlepszego w nowym roku.

 

Więcej…
 
Zabawa Choinkowo - Karnawałowa
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 24 lutego 2020 22:33

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

Bal karnawałowy to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

14 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa.
Tego dnia już od rana w szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, strażaka, Spider-Mana, tygryska, pszczółkę ,… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Uśmiech i dobra zabawa nie tylko taneczna towarzyszyła wszystkim! Były pląsy i konkursy. Na dzieci czekały również pyszne frytki i zapiekanki oraz racuchy przygotowane przez rodziców! Uczniowie klasy 6 przygotowali składane balony dla młodszych kolegów!

W drugiej części zabawy dla klas starszych przeprowadzono liczne konkursy z nagrodami. Tematem dnia były jednak życzenia walentynkowe.
Podziękowania kierujemy do wszystkich dzięki którym bal był tak wspaniały!

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 75

Rada Rodziców

Zamówienia Publiczne

BIP
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.