Powitanie Aktualności
Aktualności
Próbny Egzamin
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 03 grudnia 2019 23:47

Dzisiaj o godzinie 9.00 Ósmoklasiści rozpoczęli Egzaminy Próbne. Jest to próba generalna przed kwietniowymi egzaminami końcowymi. Jest to sprawdzian wiedzy z całych ośmiu klas, jak również zapoznanie się z przebiegiem i organizacją samego egzaminu.

Dzisiaj odbył się egzamin z języka polskiego, jutro z matematyki, w czwartek z języka angielskiego.

Życzymy powodzenia i połamania długopisów.

 
"Mamo, Tato - stwórz ze mną misia".
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 01 grudnia 2019 23:15

W dniu 28 listopada w Szkole Podstawowej w Kociszewie odbyło się podsumowanie II Gminnego Konkursu Plastyczno – Technicznego – Mamo, tato – stwórz ze mną misia!. Wpłynęło ponad 60 prac płaskich i przestrzennych przedstawiających sylwetkę misia, autorstwa uczniów ze szkół i przedszkoli z terenu Gminy Zelów. Konkurs odbył się w 3 kategoriach wiekowych: I kategoria – dzieci w wieku 4 i 5 lat, II kategoria – 6 i 7 lat i najstarsza kategoria wiekowa – 8 i 9 lat. Przyznano łącznie 7 pierwszych miejsc, 8 drugich miejsc, 10 trzecich miejsc oraz 23 wyróżnienia. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom za udział. Przyznano również Nagrodę Specjalną Konkursu dla Bianki Malinowskiej ze Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie za niezwykłe zaangażowanie i oryginalny pomysł wykonania Misia Uszatka. Została ona uhonorowana nagrodą w postaci pluszowego misia ufundowanego przez Burmistrza Zelowa – Pana Tomasza Jachymka. Pozostałe nagrody zostały przekazane przez Dyrektor Szkoły Panią Marzennę Tokarczyk – pluszowe misie, Radę Rodziców oraz Pana Andrzeja Kaliskiego, właściciela sklepu Indeks w Zelowie. Podczas podsumowania odbyły się również małe konkursy: układanie puzzli przedstawiających bajki oraz odgadywanie fragmentów baśni czytanych przez panią Anię Anglart – Pracownika Filii Bibliotecznej w Kociszewie. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Organizatorzy dziękują wszystkich uczestnikom za zainteresowanie i udział w konkursie.

Więcej…
 
Pasowanie na przedszkolaka
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 01 grudnia 2019 22:29

26 listopada w naszej szkole odbyło Pasowania na Przedszkolaka dzieci z Punktu Przedszkolnego. W uroczystości uczestniczyła Zastępca Burmistrza Zelowa Pani Anetta Mądry, Pani Anna Anglart Pracownik Filii Bibliotecznej, Z-ca Dyrektora Szkoły Pan Jacek Malinowski, przedstawiciel Rady Rodziców pani Alicja Łuczak - Krzesińska, rodzice, nauczyciele i uczniowie szkoły. Uroczystość rozpoczęły występy artystyczne dzieci. Dla większości małych artystów był to pierwszy występ przed zgromadzoną publicznością. Maluszki przywitały wszystkich zgromadzonych piosenką "Hello, how are you!" Dzieci wykazały się sprawnością recytowania z pamięci, śpiewania, tańczenia oraz odpowiadały na kilka pytań, z którymi poradziły sobie znakomicie. Nie tylko dzieci wykazywały się znajomością wiedzy - odpytani zostali także rodzice - mamusie i tatusiowie. Zwieńczeniem imprezy było dotknięcie przez Pana Dyrektora ramienia każdego dziecka kredką oraz słowa: ”Pasuję Cię na przedszkolaka”. Wręczone zostały drobne upominki oraz dyplomy, które pozostaną wspaniałą pamiątką z uroczystości. Dzieci otrzymały także upominki od zaproszonych gości, samorządu uczniowskiego oraz od dzieci i rodziców z Oddziały Przedszkolnego. Pasowanie było niesamowitym przeżyciem nie tylko dla maluchów, lecz również dla ich przepełnionych dumą rodziców. Uśmiechy na twarzach dzieci mówią same za siebie.

Więcej…
 
Podsumowanie jesiennego etapu "Zdrowo jem, więcej wiem".
Wpisany przez Administrator   
sobota, 23 listopada 2019 23:16

Dzisiaj ostatni cykl zajęć jesiennej edycji " Zdrowo jem, więcej wiem". Zespół " Sikoreczki"wykonał ordery Miłośnika Sportu. Najciekawszym okazał się order Nadii- gratulujemy. Na forum szkoły przedstawiliśmy naszą WIELKĄ KSIĘGĘ ZAGADEK O OWOCACH I WARZYWACH. Do działań włączyli się też uczniowie z innych klas. Przygotowali i przedstawili na transparentach hasła zachęcające do spożywania owoców i warzyw, pięknie się przebrali i w rytm muzyki tańczyli.
Rodzice wykonali w sposób artystyczny kolorowe i apetyczne koreczki owocowo- warzywne,które dzieciom bardzo, ale to bardzo smakowały.
W godzinach popołudniowych odbyło się FORUM DLA RODZICÓW na temat: Jak przekonać dzieci do jedzenia warzyw. Jednym słowem: JEDZMY WARZYWA I OWOCE.

Link do filmu z zabawy https://youtu.be/pPz5wFJshBA

Link do filmu z zabawy https://youtu.be/OgGRH1aq9k8

Dziękujemy Pani Ilonie Grzelak i Pani Katarzynie Rogaczewskiej,  rodzicom oraz wszystkim osobom, którzy pomagali, za wspaniałą organizację i realizację tego projektu.

Więcej…
 
"Wspólne śniadanie i zostań siłaczkiem"
Wpisany przez Administrator   
sobota, 23 listopada 2019 00:00

 

Dzisiaj ciąg dalszy naszych prozdrowotnych działań. Najpierw zajęcia kulinarne pod hasłem:" Wspólne śniadanie owocowo- warzywne z rodzicami". Potem zajęcia ruchowe: "Każdy uczeń chce zostać Siłaczkiem", poprowadzone ciekawie i profesjonalnie przez nauczyciela wychowania fizycznego pana Jacka Malinowskiego. Na koniec nagroda w postaci CERTYFIKATU SIŁACZKA.Sikoreczki wraz z opiekunem dziękują wszystkim zaangażowanym w działania dzisiejszego dnia.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 72

Zamówienia Publiczne

Rada Rodziców
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.