Partnerzy i Projekty

 

 

 

 

Powitanie O e-learningu
Szkolna Platforma E-learningowa Kociszew
Wpisany przez Marek Myroniuk   
sobota, 16 stycznia 2010 15:12

W ciągu kilku miesięcy tego roku szkolnego w szkole w Kociszewie, realizowany jest projekt wykorzystania możliwości jakie daje platforma edukacyjna w warunkach szkoły podstawowej.

 

Projekt zawiera:

  • cykl szkoleń rady pedagogicznej,
  • wykupienie domeny i hostingu na serwerze,
  • zainstalowanie tam odpowiedniego oprogramowania.

Ale to tylko wstępny wstęp. Teraz jesteśmy w trakcie tworzenia cyklu kursów, które mogą stanowić podstawę go kształcenia online. Oświadczenia jakie mamy pozwalają  potwierdzić, że umiejętności uczniów są  w dziedzinie posługiwania się komputerem i urządzeniami peryferyjnymi na tyle zaawansowane, że nie ma problemów z komunikowaniem się pomiędzy uczniami i nauczycielem za pomocą platformy edukacyjnej. Jedynym ograniczeniem w upowszechnieniu tego narzędzia wydaje się być brak stałych łączy internetowych.

W klasach  piątej i szóstej dla których uruchomiliśmy koła zainteresowań uczestniczyło do tej pory  więcej niż połowa uczniów. Działają on-line koła matematyczne i dziennikarskie.  W drodze jest koło informatyczne. Uczniowie w sieci spotykają się regularnie kilka razy w tygodniu a tylko w poniedziałek 14 grudnia było kilkaset logowań na  platformie.

Uczniowie mogą tam korzystać z pomocy dydaktycznych, plików zawierających lekcje, wysyłać rozwiązania do zadań a przede wszystkim komunikować się pomiędzy sobą i z nauczycielem w celu pokonania trudności w nauce. To tylko niektóre możliwości zastosowania tego nowego narzędzia.

E–learning jest to technika szkolenia. Która wykorzystuje media elektroniczne, takie jak Internet, elementy audio/wideo, pliki multimedialne oraz hosting na serwerach gdzie instaluje się odpowiednie oprogramowanie . E-learning jest najczęściej kojarzony z nauczaniem, w którym stroną przekazującą wiedzę i egzaminującą jest komputer, dlatego przyjęło nazywać się tę formę nauki "distance learning" (uczenie na odległość), w którym brak fizycznego kontaktu z nauczycielem. Nauka z wykorzystaniem e-learningu przewyższa inne metody nauczania ze względu na przeniesienie środka ciężkości w nauczaniu z nauczyciela - na uczącego się, umożliwia samodzielne wybranie preferowanego formatu dostarczania wiedzy i tempa jej przekazywania.  Czy e-learning jest uważany za lepszą technikę uczenia od standardowych wykładów? Ostatnie lata pokazuje, że wiele firm, instytucji oraz szkół coraz częściej wprowadza kształcenie oparte na technologii e-learningu. Nie jest to przypadek, ale świadomość większych możliwości, jakie daje kształcenie online.

Czy jest  ono lepsze od nauczania tradycyjnego?  Z pewnością  jest wartościowym i dobrze rokującym uzupełnieniem.

 

 

Rada Rodziców

Zamówienia Publiczne

BIP

Deklaracja Dostępności
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.