Partnerzy i Projekty

 

 

 

 

Powitanie Aktualności
Aktualności
Konkurs
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 14 sierpnia 2022 20:45

Z okazji 30-lecia działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Zelowie informujemy o konkursie plastycznym. Prace należy składać do 5 września w siedzibie SPON lub SP nr 2 w Zelowie. Więcej informacji na plakacie oraz w regulaminie konkursu http://zelow.pl/2022/07/11/oczami-niepelnosprawnych/

 
"Poznaj Polskę - Wycieczka do Warszawy
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 czerwca 2022 07:19

17 czerwca bieżącego roku dzieci z klas młodszych wraz z opiekunami odwiedziły Warszawę. Wycieczka została zorganizowana w ramach realizacji  ministerialnego programu:” Poznaj Polskę”. Plan eskapady był bogaty- odwiedziliśmy Ogród Botaniczny przy Uniwersytecie Warszawskim z mnóstwem ciekawych okazów roślinnych, Łazienki oraz Starówkę. Gro czasu spędziliśmy w Centrum Nauki „ Kopernik”, gdzie wszyscy „ doświadczaliśmy” nauki poprzez eksperymentowanie. Wróciliśmy z bagażem nowych, ciekawych doświadczeń.

 

Więcej…
 
Otwarcie "Sali Młodych Odkrywców"
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 19 czerwca 2022 15:54

W dniu 7 czerwca 2022r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kociszewie odbyło się uroczyste otwarcie „Sali Młodych Odkrywców”ekopracowni utworzonej w ramach konkursu „Nasze Ekologiczne Pracownie” – edycja 2021 organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Uroczystość odbyła się podczas szkolnych obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Pan Tomasz Jachymek – Burmistrz Zelowa

Realizacja programu ma na celu wzrost poziomu wiedzy z zakresu ochrony środowiska i świadomości ekologicznej. Wykształcenie postaw proekologicznych oraz indywidualnej odpowiedzialności za środowisko u osób biorących udział w projekcie.

 

Więcej…
 
Poznaj Polskę - Wycieczka do Krakowa
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 12 czerwca 2022 16:05

W dniu 9 czerwca 2022 roku uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Kociszewie wzięli udział w wycieczce krajoznawczo-dydaktycznej do Krakowa. Wycieczka organizowana była w ramach realizacji ministerialnego programu „Poznaj Polskę”. Zwiedzaliśmy przepiękny Zamek Królewski na Wawelu poznając jego historię (Wawel Zaginiony) oraz Apartamenty Prywatne polskich władców. „Spotkaliśmy się” również ze Smokiem Wawelskim, pilnującym wejścia do Smoczej Jamy.

Będąc w Krakowie nie mogliśmy pominąć miejsca ściśle związanego z naszą szkołą, a mianowicie Muzeum Tadeusza Kościuszki znajdującego się obok Kopca Kościuszki, na który wszyscy  weszliśmy, by stamtąd podziwiać  panoramę cudnego Krakowa.

Z wycieczki przywieźliśmy duży zasób wiedzy, wspaniałe wspomnienia, pamiątki, a doznane wrażenia, nowo poznane miejsca, długo pozostaną w naszej pamięci.

 

 

Więcej…
 
Festyn rodzinny.
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 07 czerwca 2022 21:20

Koniec maja to czas szczególny. Wiosna w pełni, w nas wstępuje nowa energia. I trzy święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca, które można uczcić razem. Mieliśmy okazję wykorzystać ten wiosenny przypływ energii i spędzić ten czas wspólnie na Festynie Rodzinnym. We wtorek 31 maja spotkaliśmy się z rodzicami i mieszkańcami, aby razem oddać się zabawie. Na tę okazję najmłodsi pod okiem nauczycieli przygotowali część artystyczną: były piosenki, tańce, wiersze, gra na dzwonkach, a także krótkie przedstawienie „Żuraw i czapla” J. Brzechwy w interpretacji uczniów klasy trzeciej. Po części oficjalnej rozpoczęto zabawę. Można było skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez Radę Rodziców, nauczycieli i uczniów. Przygotowano stoiska z gastronomią: grill, popcorn, wata cukrowa, ciasto i punkty z atrakcjami: malowanie buziek, gry i zabawy ruchowe. Miłym akcentem był pokaz karate, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Najbardziej wyczekiwaną atrakcją była kąpiel w pianie, którą zapewnili druhowie z OSP w Kociszewie, za co serdecznie dziękujemy. Za współpracę dziękujemy także ekipie z firmy Planeta aparatki, która obsługiwała stoiska z dmuchańcem, basen z kulkami oraz tarczę – serdecznie polecamy. Podczas festynu można było odwiedzić stoisko z książkami zorganizowane w ramach akcji „Przygarnij mnie”, skąd w mgnienia oka znikały książki. Nie zapominamy o loterii fantowej i wszystkich sponsorach oraz darczyńcach:

- PHU Joanna Grudzińska

- Abizabawki Lucyna Dobroszek

- Kamienica – Anna Jóźwiak

- Gospodarstwo Ogrodnicze „Buczyńscy”

- Kinga – Trans Dopadlik Ewelina

- Bricomarche

- Kino Helios

- Marix – Mariusz Miszczak

- Hipper,

który przekazali środki finansowe, gadżety i osobach, które czuwały nad uporządkowaniem i opisanie wszystkich podarowanych przedmiotów (było ich ponad 300!) – paniom Kasi, Madzi, Gosi i Ali. Serdecznie dziękujemy!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 88

Rada Rodziców

Zamówienia Publiczne

BIP

Deklaracja Dostępności
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.