Partnerzy i Projekty

 

 

 

 

Powitanie Aktualności
Aktualności
Projekt Boże Narodzenie
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 28 listopada 2021 22:29

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż… Powoli zaczynamy przygotowania, by podkreślić ich wyjątkowy charakter, na przykład wykonując świąteczne dekoracje.

Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami z dużym zaangażowaniem przystąpili do pracy. Zgromadzili potrzebne materiały (szyszki, kolorowe piórka, brokat)  i samodzielnie stworzyli niepowtarzalne ozdoby: urokliwe stroiki, pięknie zdobione bombki, anioły, świąteczne wianuszki i świeczniki... Przygotowali unikatowe kompozycje, które pomogą stworzyć magiczny, świąteczny nastrój.

Wszystkie uczniowskie prace zostaną wystawione 5 grudnia 2021r.na stoisku szkoły
w czasie Zelowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Dochód z ich sprzedaży zasili konto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Kociszewie.

 
Dzień Pluszowego Misia
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 25 listopada 2021 23:20

Dziś tj.25.11.21r. gr.” Tropicieli”, „Małych Odkrywców” oraz klasy I-III obchodziły „Dzień Pluszowego Misia”.
Dzieciaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Z okazji dnia Pluszowego Misia została stworzona specjalna, okolicznościowa dekoracja sali. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, oraz lubianych misiach z dziecięcych bajek.
Została przedstawiona postać m.in., misia Uszatka, Niedźwiedzia przyjaciela Maszy, misia Haribo oraz misia Yogi. Wspólnie bawiły się przy piosenkach „ Pluszowy miś” oraz „Jadą, jadą misie”. Zabawy i uśmiechu nie było końca. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji. Największą był występ nauczycielek z grup przedszkolnych..... Nie obyło się też bez zabaw ruchowych, konkursów matematycznych, układaniu na czas puzzli z postaciami misia.
Całej zabawie towarzyszyły misiowe tańce . Dzieciaki brały udział w zabawie kołowej z chustą animacyjną na której to leżały wszystkie misie przyniesione do szkoły. Na zakończenie „Misiowej Przygody” każde dziecko zrobiło sobie zdjęcie w zmisiowanej fotobudce. Ważnym celem dotyczącym obchodów „Dnia Misia” było rozwijanie i kształtowanie u dzieci poczucia konieczności poszanowania zabawek.
„Pamiętajmy!- Miś to najlepszy przyjaciel dziecka”.
Podczas imprezy zostały również wręczone nagrody za udział w Gminnym Konkursie Plastycznym "Pokochajmy pocztówkę na nowo", który zorganizowało Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Zelowie. Laureaci otrzymali 1 miejsca: Kaja Kowalska, Wiktoria Czajka, Inga Kowalska i Szymon Bednarek. Pozostałe dzieci otrzymały nagrody za udział: Kaja Krystyniak, Przemek Drzewosz, Maciuś Rogut, Nadia Drzewosz, Oskar Czajka i Kazik Krystyniak.
Podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy aktywnie uczestniczyli w konkursie, pomagając dzieciom w wykonaniu prac.

 
Święto Niepodległości
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 21 listopada 2021 20:57

W dniu 10 listopada 2021 roku w naszej szkole odbyły się obchody 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

W programie uroczystości było: Przegląd Piosenki Patriotycznej, Odśpiewanie Hymnu Państwowego w ramach akcji „Szkoła do Hymnu”, Pokaz Mody Patriotycznej oraz wręczenie nagród dla laureatów Turnieju Szachowego.

Gośćmi naszych uroczystości byli pan Sławomir Malinowski Przewodniczący Rady Powiatu Bełchatowskiego i pani Ilona Wańdoch Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia w Zelowie.

O godzinie 10.00 występ przedszkolaków rozpoczął uroczystość, a po nich po kolei każda klasa prezentowała taniec, piosenkę lub wiersz, wszystko o tematyce narodowej.

O godzinie „11.11” pani Agnieszka Młynarczyk rozpoczęła śpiewnie Hymnu Państwowego.

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród uczniom biorących udział w szkolnym turnieju szachowym, przez pana Sławomira Malinowskiego, który ufundował nagrody promujące Powiat Bełchatowski.

Ostatnią częścią programu był Pokaz Mody Patriotycznej.

Wszystkim osobom, którzy przyczynili się do zorganizowania tych pięknych uroczystości składamy serdeczne podziękowania.

 
Szkolne Koło Caritas
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 16 listopada 2021 22:44

Nasze Szkolne Koło Caritas w Szkole Podstawowej w Kociszewie właśnie zainaugurowało swój formalny początek. Mamy już za sobą udaną zbiórkę ciepłych rzeczy i chcemy pomagać więcej. Cieszymy się, że możemy włączyć się w Rodzinę ponad 3000 tysięcy Wolontariuszy Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

 
Szkole Przygody Swojaków klasa I
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 16 listopada 2021 22:32

Mapa Małej Ojczyzny została wykonana przez uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej w Kociszewie. Kontur Polski  wycięty ze styropianu ozdobiony jest bibułą w kolorach symbolizujących ukształtowanie powierzchni. Na mapie przypięte są sylwety różnych zwierząt, również tych wpisanych do Czerwonej księgi gatunków zagrożonych. Nasza miejscowość położona jest w województwie łódzkim w centralnej Polsce. Wśród zwierząt zagrożonych wyginięciem i znajdujących się pod ochroną na naszym terenie są; sóweczka, wiewiórka pospolita, bóbr, jeż europejski, wilk, ślimak, żaba, nietoperz, bocian, kret, żuk, dzik, sarna, lis, zając, jeleń szlachetny. Będziemy chronić każde zwierzątko!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 84

Rada Rodziców

Zamówienia Publiczne

BIP
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.