Programy i Projekty

 

 

 

 

 

Powitanie "Młody Piłkarz"
Młody Piłkarz
Wpisany przez Administrator   
piątek, 30 czerwca 2023 00:00

W II semestrze uczniowie wzięli udział w programie „Młody Piłkarz” dofinansowane przez Gminę Zelów. Mieli możliwość systematycznego uczestnictwa w zajęciach piłkarskich, na których poznawali tajniki piłki nożnej. Poznawali podstawowe elementy techniki takie jak: przyjęcia, podania, zwody z piłką, prowadzenia piłki. Większość uczniów nie miało tak specjalistycznego kontaktu z piłką nożną i poprzez zajęcia uczniowie zachęcili się do dyscypliny, jaką jest piłka nożna. Dodatkowym ważnym elementem zajęć był fakt, że większość uczniów poza szkołą nie ma możliwości uczestniczenia w zajęciach sportowych, związane jest to odległością do klubów sportowych. Systematyczność zajęć spowodowała, że uczniowie podnosili ogólną sprawność fizyczną co można było zobaczyć podczas Szkolnych Igrzysk Sportowych, w których uczniowie starowali i zdobywali nagrody.

Zostały zorganizowane Igrzyska Sportowe, w których wzięło udział 125 uczniów, którzy mogli startować w kilku konkurencjach.  Dobór konkurencji był nie przypadkowy ponieważ były to konkurencje z „Czwartków  Lekkoatletycznych” przez co uczniowie będą mogli w przyszłości startować w tych konkurencjach na szczeblach międzyszkolnych.

Mecz pokoleń, to spotkanie się na boisku rodziców, absolwentów oraz uczniów, sprawdzenie swoich umiejętności w grze. Możliwość spotkania się na boisku to wspaniały czynnik integracyjny też danie przykładu młodszym oraz  włączenie się w proces edukacyjny wszystkich tych ludzi, którym zależy na rozwoju sprawności dzieci.

Dofinansowanie pozwoliło na uatrakcyjnienie zajęć sportowych poprzez zakup nowego sprzętu sportowego, organizację konkursów i imprez sporto

 

Rada Rodziców

Zamówienia Publiczne

BIP

Deklaracja Dostępności
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.