Programy i Projekty

 

 

 

 

 

Powitanie Ślubowanie klasy I i Dzień Edukacji Narodowej
Ślubowanie klasy I i Dzień Edukacji Narodowej
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 października 2022 20:33

Ślubowanie klasy pierwszej oraz pasowanie na ucznia. 14 października 2022 roku

W piątek 14 października 2022 roku w naszej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kociszewie odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej.

To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Zelów Tomasz Jachymek, Sekretarz Miasta Zelów Krzysztof Borowski, Proboszcz: ks. Jarosław Fijałkowski z Parafii Świętego Teodora Męczennika i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kociszewie, Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Jóźwiak , Rodzice pierwszoklasistów oraz cała Społeczność Szkolna.

Wszystkich zebranych w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej powitała pani dyrektor Marzenna Tokarczyk.

Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci pierwszoklasiści przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich i wokalnych.  Uroczystość pasowania rozpoczęto polonezem w wykonaniu pierwszaków.

To był egzamin, który zdali na szóstkę. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły Marzenna Tokarczyk dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

W tym dniu nasi pierwszoklasiści zostali pasowani jeszcze raz przez panią Dorotę Telążkę na czytelników Szkoły Podstawowej w Kociszewie. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też upominków od zaproszonych gości i słodkości od koleżanek i kolegów z klasy III. Dodatkową niespodzianką były zawieszki w postaci medali.

Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Ania, Kaja, Monika, Nadia, Aniela, Inga, Franek, Olek, Szymon, Natan, Kazik, Brajan, Ignacy,Wojtek.

 

„Musimy znaleźć czas, aby zatrzymać się i podziękować

ludziom, którzy zmieniają nasze życie”

(John F. Kennedy)

 

W tym miejscu pragniemy złożyć gorące podziękowania dla wspaniałych Rodziców klasy I, za pomoc w zorganizowaniu Ślubowania i Pasowania Pierwszoklasistów, za serce, za dobroć, za wyrozumiałość. Nie sposób wyrazić słowami wdzięczności  za Państwa bezinteresowną pomoc i zaangażowanie w pracę na rzecz klasy i szkoły. Dziękujemy!!!

 

W dniu 14.10.2022 oprócz obchodów Pasowania i Ślubowania klasy pierwszej obchodziliśmy również Dzień  Edukacji Narodowej. Uhonorowano wyróżniających się nauczycieli i pracowników szkoły.

 

 

Rada Rodziców

Zamówienia Publiczne

BIP

Deklaracja Dostępności
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.