Programy i Projekty

 

 

 

 

 

Powitanie Jasełka
Jasełka
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 grudnia 2022 00:40

Boże Narodzenie to święta wyjątkowe i ważne, niezwykły, magiczny czas, który w pamięci każdego człowieka przywołuje wspomnienia pełne ciepła, radości i miłości.

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. W środę, 21 grudnia w udekorowanej sali gimnastycznej, zebrała się cała społeczność szkolna: dyrekcja i nauczyciele, uczniowie i rodzice oraz zaproszeni goście: Proboszcz Parafii w Kociszewie, ks. Jarosław Fijałkowski i Sekretarz Miasta Zelowa, pan Krzysztof Borowski.

Po krótkich życzeniach, zgodnie z tradycją, nastąpiło symboliczne przełamanie się opłatkiem. Następnie widzowie obejrzeli scenkę rozgrywającą się we współczesnym domu w wigilijny wieczór. Ciąg dalszy przedstawienia to obrazki z życia nowonarodzonego dzieciątka, do którego przybyli wyjątkowi goście: anioły, pasterze, trzej królowie ze Wschodu. Całość przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami.

Scenografia i kolorowe stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście
z zainteresowaniem słuchali aktorów, a wystawione Jasełka wprawiły wszystkich w wyjątkowy, świąteczny nastrój.

Na zakończenie odbył się oryginalny występ – niespodzianka, przygotowany przez rodziców naszych uczniów, a dokładnie mamy naszych wychowanków, które zaprezentowały mikołajowy taniec.

Dziękujemy aktorom i wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc w organizacji Jasełek.

Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia życzymy wszystkim spokoju i rodzinnego ciepła,
odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy. Niech wzięty do ręki Opłatek pozwoli dostrzec w drugim człowieku samego Jezusa Chrystusa, opłatkowa biel przysłoni wszystkie troski
i kłopoty, a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia!

 

Rada Rodziców

Zamówienia Publiczne

BIP

Deklaracja Dostępności
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.