Programy i Projekty

 

 

 

 

 

Powitanie Pierwsza Pomoc
Pierwsza Pomoc
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 marca 2023 22:46

W dniu 10.03.2023 dzieci z „PP”, „OP” oraz z klas I-III uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego z PCK Oddział Rejonowy w Bełchatowie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

Dzieci dowiedziały się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Przypomniały sobie podstawowe numery alarmowe oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

Wiedzą do kogo zwracać się gdy czują się zagrożone, same również są świadome konieczności zachowywania się w sposób bezpieczny taki, by apteczka i jej wyposażenie były jak najmniej potrzebne.

Zgromadzoną wiedzę będą mogły wykorzystać w przyszłości przychodząc z pomocą koledze lub najbliższym z rodziny. Dzięki praktycznym działaniom nabierają wprawy i przełamują strach , to tu w przedszkolu rodzą się mali bohaterowie, których odwaga i dojrzałość zdumiała nie jednego z nas.

 

 

Rada Rodziców

Zamówienia Publiczne

BIP

Deklaracja Dostępności
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.