Programy i Projekty

 

 

 

 

 

Powitanie Jubileusz 50-lecia
Jubileusz 50-lecia
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 11 maja 2023 23:41

11 maja 2023 roku społeczność szkolna Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kociszewie świętowała jubileusz 50-lecia istnienia placówki. W uroczystości wzięli udział Przyjaciele i Sympatycy naszej szkoły: Waldemar Flajszer – łódzki kurator oświaty, Sławomir Malinowski – przewodniczący Rady Powiatu , Tomasz Jachymek – burmistrz Zelowa, ks. Jarosław Fijałkowski – proboszcz parafii Kociszew, Krzysztof Borowski – sekretarz Gminy Zelów, radni, sołtysi, dyrektorzy i przedstawiciele szkół i placówek z terenu Gminy Zelów, byli pracownicy szkoły, rodzice, absolwenci…

Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej szkoły od wprowadzenia sztandaru i wspólnego odśpiewania hymnu. Następnie dyrektor szkoły, Marzenna Tokarczyk, wraz ze swoimi poprzednikami, Markiem Myroniukiem i Grażyną Badziak, oraz w towarzystwie absolwentek uczestniczących w otwarciu szkoły, dokonała symbolicznego przecięcia wstęgi, nawiązując do wydarzenia sprzed 50 lat.

Potem odbyła się część artystyczna, na którą składały się: polonez w wykonaniu uczniów młodszych klas, montaż słowno-muzyczny, taniec w wykonaniu dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego. Po zakończeniu części oficjalnej i wyprowadzeniu sztandaru dyrektor szkoły wraz z Gośćmi wręczyli nagrody zwycięzcom konkursów organizowanych w ramach jubileuszu. Były to konkursy: literacki, plastyczny oraz konkurs na hymn szkoły. Uroczystość zakończyła się wspólnym zaśpiewaniem hymnu szkoły.

Na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek – jubileuszowy tort ufundowany przez Radę Rodziców. Po nim na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, w tym ognisko z kiełbaskami i dyskoteka z DJ-em, a na dorosłych – wspomnienia i rozmowy przy poczęstunku.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili ważną dla nas uroczystość oraz przyczynili się do jej wyjątkowego charakteru. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracy nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Życzymy naszej szkole tradycyjnie:100 lat!

 

 

 

 

Dowóz

Rada Rodziców

Zamówienia Publiczne

BIP

Deklaracja Dostępności
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.