Programy i Projekty

 

 

 

 

 

Powitanie Wycieczka
Wycieczka
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 12 października 2023 23:21

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniu 11 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły odbyli wycieczkę krajoznawczo-turystyczną w Góry Świętokrzyskie.

W wycieczce wzięli udział głównie uczniowie klas 4-8 oraz kilka osób z 2 klasy. W sumie pojechało 45 osób. Opiekunami byli pani Dorota Telążka, Bożena Kryza,
Monika Maślikowska-Stępień i pan Jacek Malinowski.

Naszą wycieczkę zaczęliśmy od obejrzenia najstarszego Dębu w Polsce „Bartka”, a następnie od wejścia na Łysą Górę-Święty Krzyż- drugi szczyt pod względem wysokości w pasmie Łysogór. Na szczycie znajduję się klasztor Misjonarzy Oblatów oraz Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego, które zwiedziliśmy. Przed samym szczytem mogliśmy też obejrzeć z tarasu widokowego Gołoborza czyli rumowisko skalne charakterystyczne dla Gór Świętokrzyskich.

Następnym punktem programu wycieczki było Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego w Nowej Słupi. Jednak żeby tam dotrzeć, trzeba było zejść Drogą Królewską, która okazała się trudnym wyzwaniem i dobrze, że prowadziła w dół.

W muzeum uczestniczyliśmy w warsztatach pt.: „Ogień i żelazo”.

Mieliśmy okazję rozpalić ogień dawnym sposobem, zobaczyć, jak  wytapiano żelazo z rud żelaza oraz z wytopionego żelaza wykuć różne przedmioty.

Po sześciu godzinach zwiedzania i spacerów ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

Czekamy na następną.

 

 

 

Dowóz

Rada Rodziców

Zamówienia Publiczne

BIP

Deklaracja Dostępności
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.