Programy i Projekty

 

 

 

 

 

Powitanie Pasowanie na Ucznia
Pasowanie na Ucznia
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 22 października 2023 21:35

Pasowanie na Ucznia.

W piątek 20 października 2023 roku w naszej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kociszewie odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej.

To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Ilona Wańdoch, ks. Proboszcz Jarosław Fijałkowski z Parafii Świętego Teodora Męczennika i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kociszewie, Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Jóźwiak , Rodzice pierwszoklasistów oraz cała Społeczność Szkolna.

Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci pierwszoklasiści przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich, wokalnych i tanecznych.

To był egzamin, który zdali na szóstkę. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły Marzenna Tokarczyk dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

W tym dniu nasi pierwszoklasiści zostali pasowani również przez panią Dorotę Telążkę na czytelników Szkoły Podstawowej w Kociszewie. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe książki. Nie zabrakło też upominków od zaproszonych gości i słodkości od koleżanek i kolegów z klasy II.

Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Marysia, Oskar, Maja, Adaś, Oliwia, Kuba, Julia, Antoś, Amelia, Krystian.

W tym miejscu pragniemy złożyć gorące podziękowania dla wspaniałych Rodziców klasy I, za pomoc w zorganizowaniu Ślubowania i Pasowania Pierwszoklasistów, za serce, za dobroć, za wyrozumiałość. Nie sposób wyrazić słowami wdzięczności  za Państwa bezinteresowną pomoc i zaangażowanie w pracę na rzecz klasy i szkoły. Dziękujemy!!!

W dniu 20.10.2023 oprócz obchodów Pasowania i Ślubowania klasy pierwszej obchodziliśmy również Dzień  Edukacji Narodowej. Uhonorowano wyróżniających się nauczycieli i pracowników szkoły.

Samorząd szkolny złożył nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia a chór szkolny zaśpiewał piosenkę.
uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Hymnu Szkoły.

 

Dowóz

Rada Rodziców

Zamówienia Publiczne

BIP

Deklaracja Dostępności
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.